II Niedziela Zwykła 16.01.2022

  1. Ojciec Święty Franciszek, w dniu 15 stycznia 2022 r., mianował biskupem polowym Wojska Polskiego dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Wiesława Lechowicza.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii świętej na spotkanie organizacyjne. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.
  3. Wczoraj zakończyłem wizyty duszpasterskie w naszej Parafii. Dziękuje tym wszystkim, którzy mnie przyjęli mimo obostrzeń epidemiologicznych, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie.
  4. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  5. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  6. Święty Paweł w liście do Galatów pisze: „W czynieniu dobrze nie ustawajmy… A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze”. We wtorek, 11 stycznia, spłonęło mieszkanie Członkini naszej Wspólnoty parafialnej, Jednej z nas. Mając świadomość tego, że sama nie zdoła wyremontować mieszkania i że cały czas to mieszkanie się wyziębia i nabiera wilgoci, co również wpływa na sąsiednie lokale mieszkalne – ogłaszam zbiórkę do puszek ofiar, którą przeprowadzimy w przyszłą niedzielę, 23 stycznia, po każdej Mszy św., na rzecz Pani Celiny. Chcemy kupić i wstawić okna, wymyć, zagruntować i pomalować ściany. Można również od dzisiaj wpłacać ofiary na konto parafii z dopiskiem: „dla Celiny”. Ja Wam, moi Drodzy, obiecuję, że zebraną do puszek kwotę podwoję ze swoich prywatnych oszczędności. Jeśli ktoś chce podjąć inną formę pomocy przez przyniesienie wałków malarskich, gruntu, farby, bo na przykład zostały po remoncie, można to zrobić przynosząc je do kościoła. Oczekujemy wszelkich przejawów pomocy.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.