Marcowe innowacje

Moi Drodzy.

Pragnę Was poinformować o pracach, które zostały podjęte i ukończone w dniu 10 marca bieżącego roku. Po pierwsze: została założona marmurowa rama wokół obrazu w kaplicy chrzcielnej, która jest realizacją projektu kościoła. Chcę gorąco podziękować Panu Leszkowi Kamińskiemu za zaangażowanie, sfinansowanie, dopilnowanie i realizację tego dzieła.

Po drugie: herb nowego Biskupa Polowego WP Wiesława Lechowicza, który zawisł nad biskupim tronem. Dziękuję Panu Jarosławowi – naszemu kościelnemu za wykonanie deski, na której została umieszczona plakieta z herbem Biskupa, a która nawiązuje swoim wyglądem do stacji Drogi Krzyżowej w naszym kościele.

I po trzecie: przed Kościołem zostały umieszczone trzy maszty flagowe. Będą na nich podnoszone flagi na święta państwowe oraz na święta Jednostek Garnizonu Zegrze. Zgodnie z wytycznymi Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z lutego 2017 roku weksylia mogą pozostawać na maszcie od świtu do
zmroku. Jeśli mają pozostać dłużej muszą być odpowiednio oświetlone. Już czynię starania, aby flaga państwowa była podświetlona, a teren wokół masztów wyłożony kostką.