VI Niedziela Wielkanocna 22.05.2022

  1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki.
  2. Dzisiaj w Lyonie zostanie beatyfikowana założycielka Wspólnot Żywego Różańca i Dzieł Rozkrzewiania Wiary, Francuzka Paulina Jaricot. Jest to wielkie szczęście dla wszystkich wierzących, modlących się na różańcu, wielka łaska i radość, że mamy kolejną orędowniczkę w niebie.
  3. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
  4. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
  5. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
  6. W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej o godz. 18:00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  7. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.
  8. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 17:30.
  9. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego podczas nabożeństwa majowego o godz. 17:30.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.