Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem.
  2. We wtorek kończymy nabożeństwa majowe i od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które odprawiane będą w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 17:30.
  3. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  4. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
  6. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała zapraszam na spotkanie organizacyjne do domu parafialnego w środę 01 czerwca po Mszy św. o godz. 18:00 Członków Rady Parafialnej oraz przedstawicieli mieszkańców, którzy przygotowują ołtarze według przyjętego zwyczaju.
  7. W pierwszy piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Z racji pierwszego piątku nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo na zakończenie adoracji o godz. 17.45
  8. W sobotę – I sobota czerwca o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45, zakończy litania loretańska i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  9. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18:00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.