Msza przed Przysięgą „16-tki”

28 maja, wieczorem o godz. 18:00 w modlitewnym skupieniu, podczas Eucharystii w naszym kościele garnizonowym w Zegrzu modliliśmy się za żołnierzy TSW na potrzeby batalionu dowodzenia WOT i CSŁiI, którzy złożą jutro Przysięgę wojskową na placu apelowym Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.
We Mszy św. wraz z Żołnierzami szesnastodniowego szkolenia podstawowego uczestniczyli Dowódca batalionu dowodzenia WOT ppłk Piotr Osiński, Dowódca zgrupowania por. Mariusz Baran, Instruktorzy oraz Żołnierze ośmiodniowego szkolenia wyrównawczego.
Przez szesnaście dni szkolenia i taktyki, przygotowywali się do tego szczególnego dnia. W ciągu tych dni musieli nabyć wszystkie podstawowe umiejętności niezbędne dla każdego żołnierza. Zakończeniem trudu szkolenia jest egzamin kończący szkolenie podstawowe tzw. „Pętla Taktyczna”. A przez kolejne trzy lata będą doskonalić i rozwijać swoje umiejętności. Po tym czasie osiągną pełną gotowość bojową. Różnią się wiekiem, zainteresowaniami i doświadczeniem zawodowym, ale jednoczy ich wspólny cel – chęć służby dla lokalnej społeczności, poczucie wartości oraz patriotyzm. Dlatego zegrzyńska społeczność wspólnie z nimi uczestniczyła we Mszy św., którą celebrował ks. kan. płk Radosław Michnowski, Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej, proboszcz Zegrzyńskiej parafii, wspólnie z ks. płk rez. Andrzejem Dziwulskim. Ks. Radosław w okolicznościowym kazaniu zwrócił się do przyszłych żołnierzy dziękując im za uczestniczenie w Eucharystii i zawierzenie Bogu dalszego swojego życia. „Służba wojskowa kapłaństwem jest!” – podkreślił w swojej homilii Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej – cytując słowa biskupa Władysława Bandurskiego.
Na zakończenie Mszy św. Ks. Michnowski pobłogosławił żołnierzy i życzył im siły ducha i aby słowa Przysięgi nie były pustymi słowami, aby na zawsze pozostały w waszych żołnierskich sercach.