Święto 26 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zegrzu

10 czerwca w kościele garnizonowym pw. Gabriela Archanioła w Zegrzu odprawiona została Msza św. dziękczynna w intencji 26 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.
Mszy św. przewodniczył Wikariusz Generalny Biskupa Polowego WP ks. płk Kryspin Rak. Mszę św. koncelebrowali: proboszcz parafii garnizonowej z Wesołej ks. płk Grzegorz Krupski, ks. płk Marcin Czeropski, proboszcz parafii garnizonowej w Legionowie, ks. płk rez. Andrzej Dziwulski oraz proboszcz parafii zegrzyńskiej ks. płk Radosław Michnowski Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej. We Mszy św. uczestniczyli m.in. Komendant 26 WOG w Zegrzu płk Janusz Nowakowicz, Dowódca batalionu dowodzenia WOT ppłk Piotr Osiński, przedstawiciel Powiatowej Straży Pożarnej z Legionowa, kadra i pracownicy 26 WOG.
Ks. płk Radosław Michnowski podczas okolicznościowego kazania życzył, aby w skupieniu uczestniczyć w tej Mszy św., a dzień dzisiejszy niech będzie czasem świętowania i refleksji nad tym, co już było, co jest, ale i co będzie i jak stawić czoła nowym wyzwaniom. Życzył wiele cierpliwości w znoszeniu innych, osobistego rozwoju oraz abyśmy sobie uświadomili i zastanowili się nad tym czego oczekuje od nas Naród, Ojczyzna i Wojsko Polskie. Ks. Proboszcz zacytował słowa bpa Bandurskiego „ służba wojskowa kapłaństwem jest”. Służba wojskowa była i jest poświęceniem. Serdecznie podziękował kadrze i pracownikom 26. WOG za trud włożony w zabezpieczenie logistyczne Żołnierzy strzegących wschodniej granicy kraju oraz coroczne przygotowanie logistyczne Wojskowej Pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku ( po dwóch latach przerwy pandemicznej) w sierpniu wyruszy kolejna pielgrzymka wojskowa na Jasną Górę.
Na zakończenie Mszy św. Wikariusz Generalny Biskupa Polowego ks. płk Kryspin Rak podziękował wszystkim za uczestnictwo we Mszy św. powiedział, że logistyka zawsze wychodzi pierwsza, a wraca ostatnia. Ks. Kryspin Rak zwrócił uwagę na herb 26 WOG, jest w nim zawarty herb gminy Serock, postać św. Wojciecha Patrona Polski – Męczennika. Ks. Kryspin Rak przeczytał również list z życzeniami i darem modlitwy od Biskupa Polowego WP Wiesława Lechowicza.
Ks. proboszcz Radosław Michnowski podziękował za współpracę i wręczył na ręce Komendanta 26. WOG płk Janusza Nowakowicza pamiątkowy ryngraf parafii pw. św. Gabriela Archanioła w Zegrzu.

opracowanie: K. Wszołek