XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022

  1. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie.
  2. Zgodnie z postanowieniem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ofiary składane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 17:30.
  4. W dniach 27-29.06.2022 roku, odbędzie się w Zegrzu odprawa rozliczeniowo-zadaniowa rzymskokatolickich kapelanów Terytorialnej Służby Wojskowej, którą rozpoczniemy Mszą św. 27 czerwca o godz. 18:00 w naszym kościele.
  5. Chciałbym zaprosić wszystkich Parafian na Mszę św. z udziałem kapelanów TSW w dniu 28.06.2022 r. o godz. 08:00, której na moją prośbę, będzie przewodniczył Biskup Polowy Wiesław Lechowicz. Będzie to pierwsza i mam nadzieję nie ostatnia wizyta Ordynariusza diecezji polowej w naszej parafii.
  6. W dniu 29 czerwca o godz. 08:00 odbędzie się Msza św. kończąca odprawę księży kapelanów TSW. Na wspomniane Msze św. z udziałem księży kapelanów TSW serdecznie zapraszam wszystkich Parafian.
  7. W pierwszy piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. W sobotę – I sobota lipca o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45, zakończy litania loretańska i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.