XIV Niedziela Zwykła 03.07.2022

  1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowali tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
  3. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii.
  4. W związku z moim wyjazdem, w środę 06 lipca, do sanktuarium w Tuchowie, gdzie w ramach odpustu odbywa się pielgrzymka Żołnierzy WOT spotkanie z Członkami Kół Różańcowych zostało przesunięte na 13 lipca po nabożeństwie fatimskim.
  5. W dniach 27-29.06.2022 roku, odbyła się w Zegrzu odprawa rozliczeniowo-zadaniowa rzymskokatolickich kapelanów Terytorialnej Służby Wojskowej. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Parafianom, którzy włączyli się we wspólną modlitwę podczas Mszy św. sprawowanej przez Biskupa Polowego wraz z kapelanami TSW w naszym kościele. Jeszcze raz dziękuję naszej scholii, Pani Krystynie, Panom Kościelnemu i Organiście. Dziękuję wszystkim Parafiankom za przygotowanie domowych wypieków, w postaci ciast, których liczby i rodzajów zliczyć nie mogę, a które uświetniły spotkanie Biskupa z kapelanami w domu parafialnym. Słowa podziękowania i uznania kieruję pod adresem mojej Pani Adiutant szer. Wiolety Wolskiej bez pomocy, której ta odprawa by się nie odbyła. Dziękuję za trud zmagania się z całą biurokracją, rezerwacjami, rozkazami wyjazdu dla kapelanów oraz własnoręcznym wykonaniem pamiątek dla Biskupa, Dowódcy, prelegentów i księży. Sukces odprawy to w 100 % Jej zasługa.
  6. Dziękuję Paniom Barbarze i Krystynie za pomoc w realizacji kwiatowej aranżacji przed ołtarzem. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli zaoszczędzić 800 złotych, jakie tygodniowo przeznaczamy na kwiaty.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.