XVIII Niedziela Zwykła 31.07.2022

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
  2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu podczas Mszy św. o godz. 18:00
  3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
  4. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii.
  5. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych. W czwartek, 04 sierpnia, będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 18:00 wraz z uczestnikami pieszej wojskowej pielgrzymki na Jasną Górę.
  6. W piątek od godzi. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W sobotę – I sobota lipca o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45 zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  8. Również w sobotę będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego.
  9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
    Zapowiedzi drugie
    Łukasz ZIMNOWODZKI, kawaler z par. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie
    i Ewa NARTOWSKA, panna z parafii tutejszej
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.