XX Niedziela Zwykła 14.08.2022

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
  2. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach – również z naszej parafii, którzy dzisiaj wchodzą na Jasną Górę, o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich.
  3. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz 102. rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanego Cudem nad Wisłą. Ten dzień został ustanowiony jako Święto Wojska Polskiego. Zapraszam na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego o godz. 09:00 z udziałem pocztu sztandarowego i Wojskowej Asysty Honorowej.
  4. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw na zakończenie każdej Mszy św.
  5. Msze św. 15 sierpnia odprawiane będą o godz. 09:00 i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00
  6. Dzisiaj i jutro, 14 i 15 sierpnia gościmy w naszej parafii Siostrę Wincentę ze Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek. Po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz budowy domu dla osób niepełnosprawnych w Mocarzewie.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.