Uroczystości ku czci Patrona parafii św. Gabriela Archanioła 02.10.2022

Choć święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała przypada 29 września, my chcemy w szczególny sposób uczcić naszego Patrona, św. Gabriela Archanioła, w niedzielę 2 października uroczystą Mszą św. połączoną z procesją o godz. 11:00

Po Mszy i procesji wszyscy Parafianie i Sympatycy naszego kościoła uczestniczyli w festynie, przy domu parafialnym, podczas którego odbyła się loteria fantowa, poczęstunek grochówką wojskową, kiełbaską z grilla oraz pysznymi ciastami naszych Parafianek. Nie zabrakło także gier i zabaw dla najmłodszych naszych Parafian.

Podtrzymując tradycje parafii polegającej na dzieleniu się jedzeniem, po zakończeniu pikniku przy domu parafialnym, po wieczornej Mszy świętej wraz z panią Wioletta – żołnierzem bdow WOT pojechaliśmy do pobliskiego domu dziecka w Chotomowie prowadzonego przez Siostry Służebniczki.
Mimo późnej godziny podopieczni z wielkim entuzjazmem przywitali nas, ponieważ mieliśmy dla nich drobne upominki oraz balony z helem, które sprawiły im wiele radości.
Zostawiliśmy na kuchni termosy z grochówką, kiełbasę, chleb i skrzynkę przepysznych jabłek, które dostaliśmy od naszych Parafian.

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli trud przygotowań do tych uroczystości i festynu.

tekst i foto: szer. Wioletta Wolska