Dzień Niepodległości w Zegrzu 11.11.2022

Jak powiedział Oskar Kolberg ,,Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć.” Mamy nadzieję, że przekazywana z roku na rok tradycja wspólnego śpiewania, będąca jednocześnie symbolicznym nawiązaniem do historii naszego kraju opisanej w pieśniach i piosenkach sprzed lat, stała się doskonałym pretekstem do świętowania jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski – Narodowego Święta Niepodległości.
W odpowiedzi na akcję Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON oraz Kurii Biskupa Ordynariatu Polowego, po Mszy świętej o godz. 11.00 zespół „The Voice of Zegrze” zaprezentował w kościele garnizonowym koncert pt. „NIEPODLEGŁA”, a Karolina Bartnikowska zaprosiła parafian do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
Na koniec występów proboszcz Parafii Wojskowej, ks. kan. płk Radosław Michnowski dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej zaintonował dwie pieśni. Wierni szybko podjęli wyzwanie.
O godz. 9.00 odprawiona została uroczysta Msza św. z udziałem Pocztu Sztandarowego i Wojskowej Asysty Honorowej z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. We Mszy św. uczestniczył Komendant CSŁiI płk Paweł Nowotnik wraz z małżonką.

tekst i foto: szer. Wioletta Wolska