I Niedziela Adwentu 27.11.2022

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Rozpoczynamy go Adwentem, czasem radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi, jako Emmanuel – Bóg z nami.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam na spotkanie organizacyjne dla dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. połączone z mierzeniem strojów komunijnych.
  3. Kończy się listopad, ale nie kończy się nasza modlitwa za Zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Będziemy ją kontynuować przez cały rok w każdą pierwszą niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 09:00
  4. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
  5. W środę, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Dzień imienin księdza Andrzeja.
  6. W sobotę, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, prośmy o liczne powołania misyjne.
  7. W piątek od godzi. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. W sobotę – I sobota grudnia o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45, zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  9. Również w przyszłą sobotę w naszym kościele odbędzie się o godz. 20:00 uroczysta Msza św. z okazji wręczenia Patentów oficerskich i w przeddzień Promocji oficerskiej uczestnikom krótkotrwałego kursu oficerskiego.
  10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  11. W przyszłą niedzielę na zakończenie każdej Mszy św., zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będą rozprowadzane w kruchcie kościoła.
  12. Również od przyszłej niedzieli, przy wejściu do kościoła będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2022 na rzecz Caritas w cenie: mała – 10 złotych, duża – 15 złotych, kula – 20 złotych, a także parafialne – 10 złotych oraz kalendarze na rok 2023 ścienne i kieszonkowe wydane przez Ordynariat Polowy WP.
  13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, w szczególności Andrzejom i Barbarom, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, życząc również miłej i błogosławionej niedzieli.