IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie organizacyjne dla dzieci i ich Rodziców obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii św.
  3. Również dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  4. W poniedziałek, 20 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
  5. W sobotę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania NMP, a zarazem Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  6. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Dziękuję Członkom Żywego Różańca za przygotowanie rozważań i poprowadzenie zeszło piątkowego nabożeństwa.
  7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 24 – 26 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Pawlukowski – dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich w Legionowie. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej i gablocie ogłoszeń.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie organizacyjne dla dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.