Jubileuszowa 30. Pieszą Pielgrzymką Żołnierzy WP na Jasną Górę wyrusza pod hasłem „Pan mój i Bóg mój” 04.08.2023

Istotą pielgrzymki jest doświadczenie religijne przeżywane na płaszczyźnie duchowej, a jej celem stawianym na pierwszym miejscu stało się nie tyle nawiedzenie konkretnego miejsca, ile pogłębienie wiary i umocnienie jej przeżywania.

4 sierpnia do Kościoła Garnizonowego pw. Matki Bożej Fatimskiej w Zegrzu z całej Polski, ale również ze Słowacji, Litwy i Niemiec, przybyli pielgrzymi w mundurach, aby uczestniczyć we Mszy św. Niektórzy z rodzinami oraz z kapelanami – pielgrzymami, którzy koncelebrowali Mszę św. pod przewodnictwem proboszcza płk Radosława Michnowskiego. Wśród przybyłych księży był dziekan Inspektoratu Wsparcia Rodzajów Sił Zbrojnych ks. płk Stanisław Garbacik oraz ks. mjr Maksymilian Jezierski kapelan AWL we Wrocławiu. Jutro o świcie, po Mszy św. w Katedrze Polowej, wyruszą na pielgrzymi szlak.

Jubileuszowa 30. Pieszą Pielgrzymką Żołnierzy WP na Jasną Górę wyrusza pod hasłem „Pan mój i Bóg mój”

tekst i zdjęcia: kpr. Wioletta Wolska