XX Niedziela Zwykła 20.08.2023

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku powodzi w Słowenii. Jest to zbiórka prowadzona przez Caritas Ordynariatu Polowego.
  3. W środę, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  4. We czwartek, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  5. W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny.
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.
  7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
     Zapowiedzi pierwsze: