Wyróżnienie z okazji Święta Wojska Polskiego 17.08.2023

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, które zostało ustanowione na pamiątkę zwycięstwa Żołnierza Polskiego w 1920 roku nad sowiecką Rosją. Wojsko Polskie wraz z całym narodem stawiło czoła bolszewickiej nawale i pod wodzą Marszałka Józefa Piłsudskiego dokonało „cudu nad Wisłą”. Wiekopomne zwycięstwo oręża polskiego w Bitwie Warszawskiej sprawiło, że przeszła ona do historii jako jedno z osiemnastu zwycięstw decydujących o losach świata.

Dziś obchodząc 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej, oddajemy należną cześć i chwałę naszym poprzednikom, którzy stanęli do walki z najeźdźcą i obronili niepodległość odradzającej się II Rzeczypospolitej.

Z okazji Święta Wojska Polskiego składam żołnierzom i pracownikom Resortu Obrony Narodowej Wojsk Obrony Terytorialnej podziękowanie za zaangażowanie, trud i wysiłek w służbie i pracy. W dobie aktualnie występujących zagrożeń związanych z agresją Rosji na Ukrainę, Wasza obywatelska postawa przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa naszej Ojczyźnie.

Życzę Państwu, aby bohaterskie dokonania Polaków napełniały dumą i wzmacniały poczucie tożsamości narodowej, a także sukcesów w dalszej służbie i pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Z okazji Święta Wojska Polskiego Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. Maciej Klisz wyróżnił między innymi za wybitne zasługi podczas pełnienia służby wojskowej Tytułem Honorowym „Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej” odznaką III stopnia Dziekana WOT, a jednocześnie proboszcza naszej Parafii Wojskowej, ks. płk. Radosława Michnowskiego.

Rozkaz Dowódcy WOT z okazji Święta Wojska Polskiego