XXXIII Niedziela Zwykła 19.11.2023

  1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.
  2. W zeszłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na pomoc kościołowi w potrzebie. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom, przekazaliśmy na ten cel 1.396,03,- PLN
  3. Przez cały listopad w niedzielę czytanie wypominek 10 minut przed każdą Mszą św. oraz w tygodniu odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych z czytaniem wypominek – po Mszy świętej o godz. 18.00. Wypominki z godz. 09:00, są czytane również w środy i soboty, z godz. 11:00 – we wtorki i piątki, a z godz. 18:00 – w poniedziałki i czwartki
  4. W najbliższą środę, 22 listopada, o godz. 15:00 zapraszam na uroczystą Mszę św. w intencji Kardy, Żołnierzy i Pracowników RON Batalionu Dowodzenia WOT z okazji święta Jednostki, po której około godz. 16:15, przed naszym kościołem, odbędzie się Capstrzyk i zostanie odczytany Apel Pamięci.
  5. Tego samego dnia, 22 listopada, przypada 5 rocznica śmierci księdza Antoniego Humeniuka. Msza św. w Jego intencji o godz. 18:00. Dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w wyjeździe na grób ks. Antoniego w dniu 15 listopada. W Ośnie Lubuskim nawiedziliśmy cmentarz, gdzie złożyliśmy kwiaty i znicze na grobie księdza Antoniego od Parafian, w kościele parafialnym była sprawowana Msza św. oraz spotkaliśmy się z Rodziną ks. Antoniego. Dziękuję Komendantowi CSŁiI i Dowódcy bdow WOT za użyczenie autokaru na ten wyjazd.
  6. W najbliższą sobotę 25 listopada o godz. 10:00 zapraszam, do kościoła, Rodziców i dzieci pierwszokomunijne na wybór i mierzenie strojów komunijnych.
  7. Także w najbliższą sobotę, 25 listopada o godz. 17:00 zapraszam do kościoła nowych ministrantów i kandydatów na ministrantów na spotkanie organizacyjne.
  8. W przyszłą niedzielę kończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.