Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023

  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  3. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Do końca listopada w tygodniu odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych z czytaniem wypominek – po Mszy świętej o godz. 18.00.
  5. Kończy się listopad, ale nie kończy się nasza modlitwa za Zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Będziemy ją kontynuować przez cały rok w każdą pierwszą niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 09:00
  6. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.
  7. Również w przyszłą niedzielę, pierwszą niedzielę Adwentu, zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można zabrać do domu. Jednocześnie informuję, że od poniedziałku 04 grudnia opłatki będą rozwożone po jednostkach i instytucjach wojskowych Garnizonu Zegrze.
  8. W czwartek, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Dzień imienin księdza Andrzeja.
  9. W piątek od godzi. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  10. W sobotę – I sobota grudnia o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45, zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.