II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.
 2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na potrzeby misji.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św.
 4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności. Jednocześnie dziękuję Członkom Kół Żywego Różańca za przygotowanie i poprowadzenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 5. 01 marca 2024 r. o godzinie 12:00 na Placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie zostanie wręczony sztandar wojskowy Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej. Matką Chrzestną sztandaru zostanie pani Halina Rogozińska ps. „Mała” lub „Niebieska” – żołnierz, łączniczka IV Obwodu Ochota, a Ojcem Chrzestnym Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK – pan Janusz Komorowski. Uroczystość poprzedzi Mszą św. w Katedrze Polowej WP o godz. 10:00
 6. 1 marca to również pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W pierwszą sobotę marca o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45 zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
  Zapowiedzi pierwsze:
  Tomasz MATUSIAK, kawaler, parafia tutejsza, żołnierz zawodowy
  i Adrianna ŁĄKOWSKA, panna, parafia tutejsza, żołnierz zawodowy
  Zapowiedzi drugie:
  Konrad WNUKOWSKI, kawaler, parafia tutejsza, żołnierz zawodowy
  i Barbara SUSZCZYK, panna, parafia tutejsza, rodzina wojskowa