Legia Akademicka złożyła przysięgę na sztandar Centrum

W sobotę, 20 lipca br. żołnierze I turnusu Legii Akademickiej złożyli przysięgę wojskową w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

W przeddzień przysięgi żołnierze Legii Akademickiej uczestniczyli we Mszy św. w Kościele Garnizonowym w Zegrzu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił ks. kpt. Krzysztof Ziobro – Proboszcz Parafii Wojskowej. W trakcie homilii kapelan zaznaczył: Jutro przed Wami ważny dzień, bo składając przysięgę wojskową, miejcie świadomość, że wkraczacie w szeregi tych, którzy przed wami ślubowali bronić Ojczyzny za wszelką cenę, nie szczędząc życia i zdrowia, często ponosząc taką właśnie cenę”.

W sobotę, 20 lipca br. punktualnie o godz. 9.00 dowódca uroczystości mjr Piotr Osiński złożył meldunek o gotowości pododdziałów do przysięgi Komendantowi Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk. dr. Ireneuszowi Furze.

Dzień dzisiejszy jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w waszym życiu. To przed Waszymi przełożonymi i bliskimi świadczycie o waszym patriotyzmie oraz gotowości do poniesienia najwyższych zobowiązań wobec ojczyzny i narodu (….) Przed Wami duży krok na drodze do zawodowej służby wojskowej w Wojsku Polskim. Kolejnym etapem będzie czekające was intensywne szkolenie specjalistyczne” – powiedział zabierając głos Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura.

Z okazji przysięgi życzył elewom żołnierskiego szczęścia, powodzenia oraz wytrwałości w realizacji własnych planów. Szczególne słowa uznania skierował także dla rodziców i opiekunów.

Po przemówieniu żołnierze I turnusu służby przygotowawczej złożyli przysięgę na sztandar, a później kapelani udzielili im błogosławieństwa.