III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024

  1. Trzecia niedziela Wielkanocy w całej Polsce obchodzona jest po raz VIII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. Zachęcamy, aby każdy w nadchodzącym tygodniu codziennie odczytał dowolny fragment Biblii.
  2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie organizacyjne dla dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa
  4. W zeszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę były przeznaczone na Caritas Ordynariatu Polowego. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom przekazaliśmy na ten cel kwotę: 2.051,50,- PLN
  5. Informuję, że w zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy prace związane z czyszczeniem schodów przed kościołom z kamienia i czarnego osadu oraz przebudowa ołtarza i miejsca modlitwy za kościołem. Dziękuję Strażakom z Wojskowej Straży Pożarnej z CSŁiI, Sekcji Obsługi Infrastruktury za użyczenie koparki i firmie sprzątającej i proszę o wsparcie dalszych działań, abyśmy mogli szczęśliwie ukończyć rozpoczęte prace.