Święto Konstytucji 03.05.2024

W dniu 3 maja Kościół w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze święte w intencji Ojczyzny celebrowane są w całej Polsce. Ale 3 maja to również 233. rocznica uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. W naszej świątyni się o godz. 09:00 była sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztu sztandarowego, który wystawiło Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

Powierzamy się Tobie, najpewniejsza Przewodniczko i Wspomożycielko narodu na tym gwałtownym zakręcie naszych dziejów, w tak dziś trudnych chwilach życia polskiego. Oddajemy w Twe macierzyńskie dłonie to, co jest u nas najlepsze, abyś to dobro umocniła w naszych sercach i czynach, W obyczaju i działaniu narodu.