VI Niedziela Wielkanocna 05.05.2024

  1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 17:30
  2. W środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej Ojczyzny.
  3. Również w środę po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszam Członków Rady Parafialnej i Członków Kół Żywego Różańca na spotkanie w domu parafialnym.
  4. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną.
  5. Również piątek, 10 maja, swoją pierwszą spowiedź będą miały nasze dzieci, które w przyszłą sobotę po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Wspólne nabożeństwo pokutne połączone z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i indywidualną spowiedzią rozpoczniemy o godz. 16:00. Po spowiedzi odbędzie się próba generalna przed Komunią. Proszę przynieść świece chrzcielne.
  6. W sobotę jak już wspomniałem, jest święto naszych młodszych Parafian – dzień ich Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystą Mszę św. rozpoczniemy o godz. 11:00.
  7. Również w sobotę, ale o godz. 20:00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. w intencji nowo promowanych oficerów WP.
  8. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zapraszam wszystkich – Parafian i Sympatyków naszego kościoła garnizonowego i Wasze Rodziny na odpust związany z wezwaniem naszego kościoła – Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 11:00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi Zastępca Biskupa Polowego – Wikariusz Generalny ks. płk Kryspin Rak. Po Mszy św. zapraszam wszystkich małych i dużych na festyn parafialny i tradycyjną wojskową grochówkę, ale nie tylko, na placu przy kościele.
  9. Informuję, że w zeszłym tygodniu zakończyliśmy prace związane z wylaniem fundamentów pod zadaszenie miejsca modlitwy. Zostały wykonane nowe nasadzenia kwiatów oraz odnowiony krzyż przy parkingu wewnętrznym. W tym tygodniu – jeśli pogoda pozwoli – będziemy kontynuować przebudowę ołtarza i miejsca modlitwy za kościołem oraz co istotne i długo wyczekiwane rozpoczną się prace związane z ekspertyzą dachu kościoła i schodami przed kościołem. Dziękuję za życzliwość, pomoc i wsparcie Parafianom i Sympatykom naszego kościoła: czy to za dobre słowo, czy za Waszą modlitwę, czy za pracę rąk własnych, czy za dobrowolne ofiary, które składacie na rzecz budowy miejsca modlitwy.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.