XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019

  1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.
  2. W środę po Mszy Świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W czwartek rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  5. W czwartek po Mszy Świętej spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.
  6. W I piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do 17.45. Na zakończenie adoracji nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W tym czasie możliwość do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  7. W I sobotę koła różańcowe zapraszają na wspólną modlitwę, która rozpocznie się o godz. 17.00.
  8. Za tydzień I niedziela miesiąca – po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Również w następną niedzielę o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta dla pielgrzymów – uczestników XXVIII Wojskowej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
  9. W liturgii Kościoła wspominamy:

– jutro wspomnienie Św. Marty

– w środę wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, Kapłana

– w czwartek wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła

9. Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.