XVII Niedziela Zwykła 28.07.2024

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej, zgodnie z zapowiedzią, błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji ubiegłotygodniowego wspomnienia Świętego Krzysztofa.
  2. Także dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. To wspaniała okazja, aby pomodlić się za nasze Babcie i Dziadków, a także wyrazić im wdzięczność za dobroć ich serca, że zawsze mają czas dla swoich wnucząt.
  3. Dnia 1 sierpnia będziemy przeżywali 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Niech wspomnienie tego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy w walce o jej wolność oddali swoje życie.
  4. W piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Również w piątek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
  6. W sobotę – I sobota sierpnia Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, które o godz. 17:45 zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  7. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych. W przyszłą niedzielę, 04 sierpnia, będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 18:00 wraz z uczestnikami 31. Pieszej Pielgrzymki Żołnierzy na Jasną Górę.
  8. Klub Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki zaprasza, w dniu 5 sierpnia, na rejs statkiem po Zalewie Zegrzyńskim. Szczegóły na plakatach w gablotach ogłoszeniowych
  9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
    Zapowiedzi drugie:
    Patryk OLSZEWSKI, kawaler z parafii tutejszej
    i Katarzyna JAGODZIŃSKA, panna z parafii tutejszej
  10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.