XIX Niedziela Zwykła 11.08.2024

1. „Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry” – refren psalmu jest zachętą, aby nie zaniedbywać spotkań z Bogiem, jakimi są codzienna modlitwa i coniedzielna Eucharystia.
  2. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach – również z naszej parafii – zmierzających na Jasną Górę, prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich.
  3. We wtorek, 13 sierpnia, zawierzamy Maryi – Matce Bożej Fatimskiej nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Nabożeństwo fatimskie odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00
  4. W czwartek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz 104. Rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą. Ten dzień został ustanowiony, jako Święto Wojska Polskiego. Zapraszam na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego o godz. 09:00 z udziałem pocztu chorągwianego i Wojskowej Asysty Honorowej, którą wystawi Batalion Dowodzenia WOT.
  5. W polskiej tradycji uroczystość Wniebowzięcia NMP nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw na zakończenie każdej Mszy św.
  6. Do 15 sierpnia trwa w naszym kościele zbiórka na rzecz sztandaru dla Batalionu Dowodzenia WOT. Dobrowolne ofiary możemy składać do puszki umieszczonej przy głównych drzwiach kościoła. Również ofiary składane tego dnia na tacę będą przeznaczone na rzecz sztandaru dla Batalionu Dowodzenia WOT.
  7. Msze św. 15 sierpnia odprawiane będą o godz. 09:00 i 11:00. Tradycyjnie nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 18:00
  8. Biskup Polowy udzielił wiernym Ordynariatu Polowego dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, w piątek, 16 sierpnia br., zachęcając jednocześnie osoby korzystające z dyspensy do modlitwy i podjęcia uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.