XX Niedziela Zwykła 18.08.2024

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
  2. 15 sierpnia zakończyliśmy zbiórkę na rzecz sztandaru dla Batalionu Dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom składanym zarówno do puszki jak i na tacę przekazaliśmy na ten cel 4.449,40,- PLN
  3. W czwartek, 22 sierpnia, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni podczas Mszy świętej o godz. 18:00.
  4. Natomiast w piątek, w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To wspaniała okazja, aby modlić się o pokój na świecie (szczególnie w Ukrainie i Strefie Gazy), modlić się za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii, a także o to, by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.
  5. W sobotę w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  6. Również w sobotę, 24 sierpnia, o godz. 17:00 w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odbędzie się wręczenie patentów oficerskich uczestnikom krótkotrwałego ćwiczenia wojskowego, po którym o godz. 20:00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta Msza św. Wśród nowo promowanych będzie 27 księży rezerwy.
  7. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
  8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
    Zapowiedzi pierwsze:
    Mateusz JASKUŁOWSKI, kawaler z par. św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie i Paulina PROKOP, panna z parafii tutejszej.