Patenty Oficerskie 24.08.2024

24 sierpnia 2024r. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, 207 żołnierzy rezerwy, w tym 27 księży, otrzymało patenty oficerskie. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Zwierzchnika Sił Zbrojnych RP Andrzeja Dudy, bohaterom uroczystości wręczył je kadm. Jarosław Wypijewski – dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi.
Następnie wieczorem, w kościele garnizonowym w Zegrzu, odbyła się uroczysta Msza św. przed promocją oficerską. Uroczystej Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii zegrzyńskiej ks. płk Radosław Michnowski, Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej, który tego dnia reprezentował Biskupa Polowego Wiesława Lechowicza, w koncelebrze z nowo promowanymi kapłanami.
Na zakończenie Mszy św. ks. płk Radosław Michnowski, przekazał życzenia od Biskupa Polowego i podziękował zebranym za udział w Eucharystii.

tekst i foto: kpr. Wioletta Wolska