XXIII Niedziela Zwykła 08.09.2024

1. Słowa Jezusa skierowane do głuchoniemego są wezwaniem dla każdej i każdego z nas, aby otworzyć się na Boże działanie. Bóg w nas i przez nas pragnie dokonywać wielkich rzeczy, przede wszystkim chce z nas uczynić heroldów swojego królestwa prawdy, pokoju i zbawienia.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania
  3. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na alumnów Ordynariatu Polowego.
  4. W środę, 11 września, w rocznicę terrorystycznych zamachów w Nowym Jorku, chcemy pamiętać o modlitwie w intencji ofiar terroru i reżymów totalitarnych oraz o pokój na całym świecie [szczególnie w Ukrainie i w Strefie Gazy], wzajemne zrozumienie i poszanowanie się narodów świata. Te intencje dołączymy do odprawianej w tym dniu Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek, 13 sierpnia, zawierzamy Maryi – Matce Bożej Fatimskiej nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Nabożeństwo fatimskie odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00
  6. W sobotę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża świętego. Msza św. o godz. 18:00
  7. Pierwsza Komunia Święta w roku 2025 odbędzie się w sobotę 11 maja o godz. 11:00. Do 29 września przyjmujemy zapisy dzieci TYLKO z Rodzin wojskowych, służb mundurowych, pracowników RON oraz „starych” bloków zegrzyńskiego osiedla posiadających kartotekę parafialną w naszym kościele. Pozostałe dzieci z rodzin cywilnych proszone są o dostarczenie zgody od swojego proboszcza. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 29 września po Mszy św. o godz. 11:00
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.