Koncert „Pomagamy Powodzianom”

Czcigodni Księża Kapelani, Pracownicy Kurii Biskupiej Ordynariatu Polowego i Parafianie Parafii Wojskowej w Zegrzu

w imieniu Biskupa Polowego Wiesława Lechowicza mam zaszczyt zaprosić na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 4 października 2024 roku o godzinie 19:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15 w Warszawie.

W programie koncertu znajda się przepiękne utwory Antona Brucknera: wybrane motety i Msza e-moll w wykonaniu wybitnych artystów: Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis oraz Zespołu instrumentów dętych Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego.

Artyści wystąpią honorowo, rezygnując z honorariów w geście solidarności z doświadczonymi powodzią mieszkańcami południowej Polski.

Koncert patronatem objęli Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Tadeusz Wojda oraz Biskup Polowy ks. bp Wiesław Lechowicz.

W programie koncertu znajdzie się jedno z najważniejszych dzieł sakralnych Antona Brucknera – Msza e-moll. Jedno z najbardziej poruszających dzieł liturgicznych kompozytora, którego 200 rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku, charakteryzujące się bogatymi harmoniami, subtelnymi niuansami oraz głęboką duchowością. Ten wyjątkowy utwór, pełen majestatycznych chórów i delikatnych partii instrumentalnych, zostanie wykonany w pełnym składzie chóralno-orkiestrowym, co z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń wszystkim miłośnikom muzyki klasycznej. Program uzupełni ponadto kilka kunsztownych motetów Brucknera, który przyczynił się do wzrostu popularności tej formy muzycznej w okresie romantyzmu.

Zachęcam do wsparcia zbiórki na rzecz potrzebujących powodzian. Przyjdźcie wraz z rodzinami i przyjaciółmi, abyśmy wspólnie mogli nieść pomoc i cieszyć się pięknem muzyki.

Ks. płk Kryspin Rak
Wikariusz Generalny – Zastępca Biskupa Polowego