XXVI Niedziela Zwykła 29.09.2024

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz 110. Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, którego celebracja od kilku lat wyznaczona jest na ostatnią niedzielę września. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  2. W zeszłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na tacę, które były przeznaczone na rzecz poszkodowanych w wyniku powodzi. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom przekazaliśmy na ten cel kwotę 6.323,- PLN.
  3. Drodzy Parafianie na Was zawsze można liczyć. Również w zeszłą niedzielę podczas pikniku charytatywnego w Legionowie wraz ze SP SONDA, Kołem Gospodyń Wiejskich z Nieporętu oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację, również dzięki przepysznym wypiekom Róż Żywego Różańca z naszej Parafii oraz Waszej obecności zebraliśmy dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie, kwotę 11.346,87,- PLN Serdeczne Bóg zapłać.
  4. Również księża Terytorialnej Służby Wojskowej tworzący rzymskokatolicki dekanat Wojsk Obrony Terytorialnej, oprócz fizycznej pomocy wraz ze swoimi Żołnierzami na terenach dotkniętych powodzią, wpłacają swoje ofiary na rzecz Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie. Uzbieraliśmy już kwotę 7.200,- PLN
  5. Kadra i Żołnierze Szkoły Podoficerskiej SONDA również przeprowadzili zbiórkę na rzecz Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie na łączną kwotę 2.340,- PLN
  6. Dodatkowo w domu parafialnym przy ul. Groszkowskiego 1 trwa cały czas, aż do przyszłej niedzieli, zbiórka na rzecz powodzian w Nysie.
  7. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11:00, zapraszam na spotkanie organizacyjne Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  8. Od wtorku rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00 i niedzielę o godz. 17:30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcamy, aby modlić się na różańcu w domu.
  9. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
  10. Wyjątkiem w nabożeństwach różańcowych będzie najbliższy pierwszy piątek i pierwsza sobota października.
  11. W pierwszy piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem różańcowym i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 adorację i nabożeństwo różańcowe zakończy litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  12. W pierwszą sobotę października Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00, którą o godz. 17:45 zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  13. W imieniu Biskupa Polowego Wiesława Lechowicza mam zaszczyt zaprosić na wyjątkowy koncert, który odbędzie się, w piątek, 4 października 2024 roku o godzinie 19:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15 w Warszawie. Podczas tego wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rzecz poszkodowanych przez skutki tegorocznej powodzi. Przeprowadzi ją Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej parafii oraz na plakatach w gablotach ogłoszeniowych.
  14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.