XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  2. Najbliższy wtorek to wspomnienie 80. Rocznicy sowieckiej agresji na Polskę.
  3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek po Mszy Świętej próba scholii.
  5. W tym tygodniu Msze Święte od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00.
  6. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na tablicę pamiątkową poświęconą zmarłemu ks. por. Antoniemu Humeniukowi, która zostanie powieszona i uroczyście odsłonięta w 1 rocznicę śmierci ks. Antoniego 22 listopada 2019 roku. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  7. Zapisy dzieci na I Komunię Świętą do 29 września w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. W liturgii Kościoła wspominamy:

w poniedziałek wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa

środę Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski

w sobotę Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

9. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.