XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2019

  1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
  2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek po Mszy Świętej próba scholii.
  4. Zapisy dzieci na I Komunię Świętą do 29 września w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. W przyszłą niedzielę 29 września br. nasza Parafia Wojskowa będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci swojego Patrona Św. Gabriela Archanioła. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 11.00 będzie przewodniczył ks. dr Łukasz Hendzel – sekretarz biskupa diecezji rzeszowskiej. Podczas tej Mszy Świętej w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji naszych Parafian i wszystkich, którzy modlą się w naszej wojskowej świątyni. Po Mszy Świętej tradycyjnie zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym.
  6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. W liturgii Kościoła wspominamy:

jutro wspomnienie Św. Ojca Pio, Kapłana

w piątek wspomnienie Św. Wincentego A Paulo, Kapłana

w sobotę wspomnienie Św. Wacława, Męczennika

9. Za ofiary składane na potrzeby duszpasterskie naszej Parafii, wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

10. Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.