IV Niedziela Adwentu 22.12.2019r.

  1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży.
  2. Jutro od godz. 16.00 do 18.00 będzie jeszcze możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  3. Również jutro zachęcam do udziału w ostatniej Mszy Św. roratniej ku czci Najświętszej Maryi Panny.
  4. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej tradycyjnie o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania i zgody. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd.
  5.  Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00  
  6. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.
  7. Już teraz pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli w świątecznym wystroju naszej świątyni. W sposób szczególny dziękuję panu kościelnemu, panu organiście, Radzie Parafialnej. Dziękuję Wojskowej Straży Pożarnej, 26 WOG-owi. Wszystkim za wszelką pomoc i zaangażowanie – serdeczne Bóg zapłać.
  8. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny,  a także kalendarze i świece Caritas.