II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 05.01.2020r.

  1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.
  2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy litery C + M + B, dodając cyfry roku Pańskiego 2020. Ten zapis tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
  3. Taca w Uroczystość Objawienia Pańskiego będzie przeznaczona na cele misyjne.
  4. Od wtorku rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii tzw. Kolędę. Plan Kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej parafii.
  5. W związku z Kolędą nastąpi zmiana godziny Mszy św. w dni powszednie. We wtorek wyjątkowo Msza św. o godz. 10.00 w pozostałe dni powszednie do niedzieli 19 stycznia Msze św. o godz. 8.00.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  7. Przypominam, iż od 1 stycznia Msze św. wieczorne w niedzielę i uroczystości są o godzinie 18.00. 
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  10. Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.