III Niedziela Zwykła 26.01.2020r.

  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek chóru dzieci z naszego Klubu przy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Bardzo serdecznie zapraszamy do wysłuchania tego koncertu.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność.
  5. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  7. Statystyka odwiedzin duszpasterskich rodzin naszej parafii:

Zegrze Północne – 205

Zegrze Południowe – 14

Sympatycy – 24

8. W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek – bł. Jerzy Matulewicz

we wtorek –  św. Tomasz z Akwinu

w piątek –  św. Jan Bosko

9. Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.