VII Niedziela Zwykła 23.02.2020r.

  1. Każda niedziela jest dniem Pańskim, dniem zgromadzenia liturgicznego. Biorąc udział w niedzielnej Mszy Świętej, poświadczamy naszą wiarę, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa oraz o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
  3. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 9.00 i 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.  
  4. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości.
  5. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 17.30, oraz w Gorzkich żalach, odprawianych w każdą niedzielę o godz17.15
  6. W sobotę po Mszy św. o 18.00 odbędzie się spotkanie z lektorami, ministrantami a także chętnymi do posługi przy ołtarzu.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  8. Również w przyszłą niedzielę 1 marca przypada Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach
  9. Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.