I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020r.

  1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Zagłębiamy się w okres który jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych oraz za pokój na świecie.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  3. Dziś po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz zmiana tajemnic Różańca Świętego
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele  odprawiamy w piątki o godz. 17.30, oraz w Gorzkich żalach, odprawianych w każdą niedzielę o godz17.15
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  7. W piątek od godz.17.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  8. W przyszłą niedzielę 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu o naszych drogich Paniach.
  9. Pragnę również poinformować, iż tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 15-17 marca. Rekolekcje poprowadzi O. Franciszkanin Stanisław Ziemiński.
  10. Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.