II Niedziela Wielkiego Postu 08.03.2020r.

  1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem.  Czyni to przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17.15 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  2. W Kościele powszechnym przeżywamy dziś niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na cele misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
  3. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Pamiętajmy o naszych niewiastach w modlitwie oraz o tym by były zawsze szanowane, doceniane a przede wszystkim kochane.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 
  5. W sobotę o godz. 20.00 odbędzie się Msza św. w intencji nowo promowanych oficerów rezerwy. Mszy św. będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Polowy Józef Guzdek.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje będą trwać od 15 do 17 marca. Nauki rekolekcyjne będzie głosił O. Franciszkanin Stanisław Ziemiński. Poniżej plan rekolekcji Wielkopostnych.
  • Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.