Niedziela Palmowa 05.04.2020r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Pomimo zaistniałej sytuacji z pandemią koronawirusa nie zatraćmy charakteru tego dnia. Mimo ograniczeń uczestnictwa w liturgii w kościołach do pięciu osób starajmy się łączyć duchowo z całym Kościołem poprzez środki masowego przekazu: telewizję, internet, radio. Niech to będzie czas wewnętrznego przeżycia dzisiejszego dnia ale także Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania.
  2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami  zagłębiania się w misterium paschalne szczególnie poprzez modlitwę w gronie rodzinnym i duchową więź z Kościołem Powszechnym.
  3. W Wielki Czwartek celebrowana jest Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00
  4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków.
  5. W Wielki Piątek na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Natomiast odbywa się Liturgia Wielkiego Piątku w której w centrum znajduje się Krzyż. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.
  6. W Wielką Sobotę w związku z zaistniałą sytuację nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów. Zamiast tego, zachęcamy wiernych do odmówienia w domu modlitwy przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst modlitwy będzie dodany do ogłoszeń.
  7. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia, która niestety w tym roku będzie ograniczona, oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 20.00.
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 i 18.00
  9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego, duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia.