Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.04.2020r.

  1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.
  2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci, szczególnie teraz w tym trudnym czasie.
  3. Od jutra zgodnie z rozporządzeniem w kościołach może przebywać 1 osoba na 15m2. Zgodnie z tym w naszym kościele może na Mszach św. przebywać 40 osób.
  4. Zachęcamy do przestrzegania nakazu noszenia maseczek.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  6. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
  7. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty.
  8. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary, cierpliwość, życzliwość, modlitwę oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.