III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020r.

 1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres płynący z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.
 2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.
 3. Przypominam, iż w naszych kościele na Mszach św. i nabożeństwach może przebywać do 40 osób. Zachęcamy do przestrzegania nakazu noszenia maseczek.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 6. W piątek przed wieczorną Mszą Świętą od godz.17.00 do 17.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 7. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00
 8. W sobotę koła różańcowe zapraszają na wspólną modlitwę, która rozpocznie się o godz. 17.00
 9. W sobotę przypada Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 10.  3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msza Święta tego dnia w naszym kościele będą sprawowana o godz. 18.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
 11. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary, cierpliwość, życzliwość, modlitwę oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.