IV Niedziela Wielkanocna 03.05.2020r.

  1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
  3. Przypominam, iż w naszych kościele na Mszach św. i nabożeństwach może przebywać do 40 osób. Zachęcamy do przestrzegania nakazu noszenia maseczek, które można nabyć w przedsionku kościoła.
  4. Trwamy w maryjnym miesiącu – maju. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym i zmianą tajemnic różańca świętego. W związku z zaistniałą sytuacją pandemii nie ma spotkania w domu parafialnym.
  6. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę święci Filip i Jakub Apostołowie

– w piątek święty Stanisław biskup i męczennik. Główny patron Polski.

  • Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary, cierpliwość, życzliwość, modlitwę oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.