V Niedziela Wielkanocna 10.05.2020r.

  1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
  2. Trwamy w maryjnym miesiącu – maju. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00
  3. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Nabożeństwo fatimskie w związku z zaistniałą sytuacją odbędzie się w kościele bez tradycyjnej procesji.
  4. W środę również Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
  5. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek święty Maciej Apostoł

– w sobotę święty Andrzej Bobola męczennik, patron Polski.

  • Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary, cierpliwość, życzliwość, modlitwę oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.