VI Niedziela Wielkanocna 17.05.2020r.

 1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie..
 2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu. Wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
 3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy się modlić aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
 4. Trwamy w maryjnym miesiącu – maju. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
 6. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. Od dzisiaj zgodnie z rozporządzeniem w kościołach może przebywać 1 osoba na 10m2. Zgodnie z tym w naszym kościele może na Mszach św. przebywać do 60 osób.
 9. Od dzisiaj również będzie normalnie funkcjonować kancelaria parafialna, od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej.
 10.  Zachęcamy również do korzystania z sakramentu pokuty, szczególnie teraz w okresie wielkanocnym.  
 11. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary, cierpliwość, życzliwość, modlitwę oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.