Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020r.

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan opuścił ziemię, ale Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
  2. Trwamy w maryjnym miesiącu – maju. W naszym kościele nabożeństwo majowe  celebrujemy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00
  3. Trwamy również na Nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
  4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi dziękujmy Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
  6. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
  7. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
  8. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek św. Filip Nereusz

– w piątek św. Urszula Ledóchowska

  • Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary, cierpliwość, życzliwość, modlitwę oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.