Niedziela Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020r.

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się tylko otwórzmy się na Jego światło.
 2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 3. Jutro także obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się wspólnie o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, Litanię do Serca Pana Jezusa.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za kapłanów.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. W piątek przed wieczorną Mszą Świętą od godz.17.00 do 17.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 9. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.
 10. Pragnę poinformować, iż zgodnie z rozporządzeniem od dzisiaj zostaje zniesiony limit osób uczestniczących w Mszach św. i nabożeństwach. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, dezynfekcji, maseczek i właściwych odległości.
 11.  Dekret Biskupa w sprawie dyspensy.
 12. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary, cierpliwość, życzliwość, modlitwę oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.