XXI Niedziela Zwykła 23.08.2020r.

  1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia, dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.
  2. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Powierzmy więc w tym dniu Matce Bożej nasze rodziny i naszą Ojczyznę w łączności z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Przypominam, że Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w naszym kościele 19 września o godz. 11.00. Spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do tej uroczystości odbędzie się w pierwszą niedzielę września (6 września) po Mszy św. o godz. 11.00.
  4. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek święto św. Bartłomieja

– w środę uroczystość NMP Częstochowskiej

– w czwartek św. Monika

– w piątek św. Augustyn

– w sobotę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego ostatniego już tygodnia  wakacji.