XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020r.

  1. Przeżywamy kolejną XXIV niedzielę zwykłą. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
  2. Dziś również zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz Nabożeństwo Fatimskie z procesją.
  3. Od poniedziałku do środy po Mszy św. o godz. 18.00 odbędą się próby z dziećmi  i rodzicami do uroczystości I Komunii Świętej. Uroczystość odbędzie się w sobotę o godz. 11.00.
  4. W czwartek od godz. 16.00 odbędzie się spowiedź dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  5. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie.
  6. We wtorek 15 września o godz. 8.30 zapraszamy na uroczystą Mszę św. z ceremoniałem wojskowym w intencji Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Jest to patronalne święto naszego Centrum.
  7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  8. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  9. Odpust parafialny ku czci naszego patrona św. Gabriela Archanioła będziemy obchodzić 4 października.
  10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.